Skip to content

Grudzień w Akwarelce

Okres adwentu był to w Akwarelce radosny i twórczy czas.

Grupa przygotowując się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia razem podczas zajęć artystyczno manualnych wykonała po raz kolejny Akwarelkowy Kalendarz Adwentowy. W tym roku miał on formę zimowego miasteczka domków z piernika. W każdym z nich kryło się zadanie, które wymagało od dzieci zaangażowania się i aktywnego włączenia w zajęcia. Z każdym kolejnym dniem zacieśniały się nasze świetlicowe relacje i więzi poprzez wspólną twórczość i radosną zabawę.

Wychowankowie Akwarelki uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu jakim było spotkanie ze Św. Mikołajem i zostali obdarowani słodkimi upominkami! Radości było mnóstwo, bo przecież to dzień, na który dzieci czekają cały rok!

W grudniu również uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Tym razem obejrzeliśmy widowisko muzyczne „Wielki BuzzGrow” w wykonaniu utalentowanych młodych ludzi z Teatru Scena M Przedstawienie, pełne humoru z bardzo ważnym przesłaniem, że mimo wielu niedoskonałości każdy z nas jest wyjątkowy i zdolny do tworzenia piękna. Widowisko wspiera najmłodszych w budowaniu poczucia własnej wartości i wewnętrznej siły.

Przez cały miesiąc w Akwarelce dzieci uwijały się jak pszczółki żeby w naszej świetlicy zapanował świąteczny klimat. Wspólnie ubieraliśmy choinkę i dekorowaliśmy salę
Podczas zajęć kreatywnych dzieci dekorowały słodkie pierniczki oraz tworzyły niepowtarzalne rysunkowe bombki.
Był to aktywny, intensywny miesiąc! A jaki twórczy i pełen radości! Takie lubimy najbardziej! Dbaliśmy o nasze tradycje i obyczaje świąteczne będąc razem w grupie, dzieląc się przeżyciami, jednocześnie utrwalając nasze relacje i zacieśniając przyjaźnie. Teraz możemy z nową energia wejśc w Nowy Rok!

Ułatwienia dostępu