Skip to content

„Jestem bazgrołem, mam kreskę nad czołem”…

Wtorkowe popołudnie dla naszych wychowanków, upłynęło pod znakiem sztuki. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, mieliśmy okazję wziąć udział w przedstawieniu Teatru Scena M pt. "Wielki Buzz Grow", reż. Małgorzata Przędzak. Młodzi aktorzy we wspaniały, przejmujący sposób, ukazali nam świat tytułowego bohatera Bazgroła albo jak to określił Nadgryziony Oscypek - jeden z mieszkańców Kosza na Śmieci -  Wielkiego Buzza Growa - postaci z "ładunkiem". Buzz Grow, to po prostu jeden z nieszczególnie udanych rysunków małego Ernesta, wyrzucony przez niego do kosza na śmieci, a "uratowany" i zabezpieczony w szufladzie przez jego kochającą mamę. Przez lata, do maminej szuflady, trafiają różne rysunki, notatki i listy, które pokazują nam jak wszystko się zmienia, tak jak zmienia się ludzkie życie. Przysłuchując się dialogom i piosenkom wykonywanym w różnych lokalizacjach, takich jak: Pokój Ernesta, Kosz na Śmieci czy wreszcie Szuflada Mamy, przeżywamy wraz z bohaterami historię ich życia, dorastania i przemijania. Przez cały czas towarzyszy nam wspaniała muzyka, ciekawe dialogi i piosenki. Chociaż dla niektórych zakończenie sztuki mogło wydać się dość smutne, to jednak niesie ono ze sobą dobry przekaz (a nawet kilka). Po pierwsze: "Wiedz, że kiedyś będzie lepiej" a po drugie i  może najważniejsze - "Chowaj skarby do szuflady".

Ułatwienia dostępu