Ferie Zimowe 2021 z naszą świetlicą dobiegły końca. Mamy nadzieję, że spędziliście ten czas kreatywnie, twórczo, sensorycznie i aktywnie! Pogoda sprawiła nam niesamowitą niespodziankę, życzymy Wam udanej zabawy w zimowej scenerii.

Kochani! Dzisiaj zajęcia z cyklu "STREFA ZIMOWEJ KREATYWNOŚCI." Pamiętajcie, że kreatywność wpływa pozytywnie na satysfakcję z działania, jak również sprzyja osiąganiu lepszych wyników. My tworzyliśmy dzisiaj Bałwankowe historie, połączyliśmy zabawę plastyczną z zabawnymi scenkami, gdzie w roli głównej wystąpiły oczywiście: BAŁWANKI Bawcie się dobrze i nie ograniczajcie swojej wyobraźni!

Kochani! Ten rok dobiega końca.. ? Niewątpliwe postawił przed nami wiele wyzwań.. Mimo wszysto udało się nam zrealizować wiele ciekawych projektów, rozwijających zajęć.. ?? Pozostaliśmy w kontakcie, dzieliliśmy się ze sobą swoimi osiągnięciami, radościami a czasem smutkami.. ale zawsze znaleźliśmy rozwiązanie! ❤️ Dzisiaj chcielibyśmy złożyć wam najserdeczniejsze życzenia! ?? Do zobaczenia w przyszłym roku! ? Czytaj dalej... "Radosnych Świąt Bożego Narodzenia"

Tradycję własnoręcznego wykonywania i zdobienia kartek świątecznych z wielką pasją podtrzymują wychowawcy naszej świetlicy, a co za tym idzie wkładają w to serce. Pamiętajcie, że kartka jest miłą niespodzianką, która sprawi przyjemność i ucieszy odbiorcę, jeśli włożycie w jej wykonanie garść radości.

Dojrzewanie to ciekawy, ale jednocześnie pełen wyzwań okres zarówno dla rodziców, wychowawców jak i samej młodzieży. Młodzi ludzie nie zawsze są bowiem zainteresowani tym, co chcą im przekazać dorośli. Nie zawsze też dorośli wiedzą, w jaki sposób przekonać nastolatków by Ci chcieli ich słuchać. Dlatego chcąc lepiej zrozumieć młodzież, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Czytaj dalej... "Dojrzewanie a uzależnienia behawioralne"

Każda emocja jest nam potrzebna i daje nam znać, że coś się dzieje. Złość może mówić nam o tym, że zostały naruszone nasze granice. Odczuwając smutek potrzebujemy wsparcia. Emocje pozwalają nam być w kontakcie ze sobą, zachować równowagę. Nie warto od nich uciekać. Za to warto dać sobie przyzwolenie na ich odczuwanie.

Poniedziałkowe zajęcia z cyklu ciekawi świata pozwolą wam poznać nieco faktów i ciekawostek o świecie, który nas otacza. Jest tak ogromny, że ciężko byłoby opisać wszystko co możliwe. Wybierzemy, miejsca, które każdy młody człowiek powinien znać. Opiszemy ich krótką historię ale i ciekawostki z nim związane. Chodzi o poszerzanie wiedzy o świecie! Być może informacje Czytaj dalej... "Warsztaty z cyklu „Ciekawi Świata”"