Odnośnik

c750c15249e9DSC06579

Świetlica Środowiskowa "Biegonice"!!!

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 11:30-17:00,

17:00-17:30 czas dla wychowawcy na dezynfekcję sali.

Adres:

ul. Węgierska 206, 33-300 Nowy Sącz

Kontakt:

wychowawca mgr Małgorzata Walczak-Klimek tel. 536 955 356

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ STAŁYCH:

padlet ZŚŚ:

https://padlet.com/justynabroton/611cf8cfljnrfyc6

***

          Świetlica Środowiskowa „Biegonice” mieści się w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej 206. W miejscu tym niegdyś mieściła się Ochotnicza Straż Pożarna. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.30 do 17.00, między 17:00 a 17:30 wychowawca dokonuje dezynfekcji sali, zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi.
W naszej placówce opiekuńczo-wychowawczej zarówno dzieci jak i młodzież, spędzają wolny czas w sposób kreatywny i twórczy. Nie ma u nas miejsca dla nudy, gdyż ekspresowo przemieniamy ją w aktywność, uśmiech i dobrą zabawę. Nasi wychowankowie mają szansę brać udział w zajęciach artystycznych, plastycznych, teatralnych, sportowych oraz literackich, odkrywając i szlifując swoje talenty. Dodatkowo organizujemy warsztaty rozwijające i edukacyjne oraz - jakże istotne dla nas - gry grupowe, zajęcia integracyjne, czy zabawy okolicznościowe, pozwalające uczynić ze świetlicy miejsce ważne dla nas wszystkich, niczym wspólny dom.
W świetlicy odbywają się również urozmaicone zajęcia tematyczne, umożliwiające każdemu odszukanie czegoś interesującego dla siebie samego oraz poszerzanie swoich horyzontów poprzez uczestnictwo w warsztatach dla niego innowacyjnych. Większość naszych zajęć ma charakter rozwijający oraz stymulujący, wykorzystujący podstawy terapii pedagogicznej, co oznacza, iż uczymy się poprzez zabawę oraz trenujemy pracę naszego mózgu, co w niezauważalny, gdyż przyjemny sposób pozwala nam usprawniać samego siebie. Obecnie w naszej świetlicy prowadzone są tematyczne zajęcia, których tematyka dostępna jest również na naszym świetlicowym padlecie: https://padlet.com/justynabroton/611cf8cfljnrfyc6. Ponadto stawiamy na warsztaty w formie zajęć grupowych typu Spotkajmy Się Razem, kółko teatralne  czy koleżeńską pomoc w nauce. Uczestnicy chętnie korzystają również z dostępnego w świetlicy sprzętu: piłkarzyki, bilard, ping-pong, gry planszowe, książki, komputery, xbox 360, który na czas pandemii Covid-19 został wyselekcjonowany zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
W naszej placówce organizujemy również warsztaty z elementami socjoterapii, bajkoterapii, arteterapii, zajęcia profilaktyczne, liczne pogadanki, służąc fachową pomocą pedagogiczną oraz w razie potrzeby - psychologiczną. Nie boimy się rozmawiać z dziećmi oraz młodzieżą na trudne i nurtujące je tematy, gdyż naszym celem jest szeroko zakrojona profilaktyka. Wychowankowie mają możliwość uzyskania w świetlicy pomocy w pracach domowych oraz szeroko pojętego wsparcia pedagogicznego. Biorą również udział w konkursach i quizach świetlicowych, jak i turniejach między świetlicami.
Razem uczymy się, bawimy, obchodzimy ferie, wakacje, oferując garść uśmiechu, życzliwe towarzystwo i przyjaźń.

       Nasze motto brzmi: "JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO"!

DOŁĄCZ DO NAS!!!

witajcie-w-swietlicy-1411225598