Skip to content

Rodzinna debata czyli co z nudą w sobotę?

Zdając sobie sprawę z faktu, iż czas spędzony nieustannie w domu w związku z profilaktyką koronawirusa może doskwierać, podajemy kolejną propozycję wykorzystania wolnego czasu wspólnie z rodziną. Bo ileż można oglądać seriale telewizyjne albo grać w gry komputerowe?! Znacznie przyjemniej będzie spędzić ten czas z rodziną, grając w naszą propozycję! Jest to autorska zabawa świetlicowa pod nazwą Tak/Nie/Trudno powiedzieć, której pomysłodawczynią jest wychowawca świetlicy Małgorzata Walczak-Klimek.

 

Na czym polega zabawa?

 

Na podłodze umieszczamy trzy kartki z napisami kolejno: „tak”, „nie”, „trudno powiedzieć”. Jeden z graczy odczytuje hasła, dotyczące życia codziennego. Mogą być kontrowersyjne lub o luźnej tematyce. W zależności czy się z ich treścią zgadzamy, czy też nie, stajemy na poszczególnym napisie.

 

Teraz nadchodzi czas na burzliwą dyskusję, możecie próbować przekonać się wzajemnie swoimi argumentami do zmiany poglądu na dany temat, ale pamiętajcie, są trzy święte warunki zabawy:

 

  • Nie ma dobrych ani złych odpowiedzi.
  • Każdy ma prawo do swoich poglądów.
  • Słuchamy, gdy ktoś inny mówi.

 

Udanej zabawy!!! Poniżej przedstawiamy propozycje twierdzeń. Śmiało twórzcie swoje listy!

- Lepiej wstawać wcześnie rano.

- Internet ma więcej wad niż zalet.

- Malina to najsmaczniejszy owoc.

- Przyjaźń jest cenniejsza od miłości.

- Góry są piękniejsze od morza.

- Psy są groźne.

- Pieniądze szczęścia nie dają.

- Każdy może zostać sportowcem.

- Optymiści mają w życiu łatwiej.

- Biel to najładniejszy kolor.