Skip to content

Rada na niedzielę w domu… różaniec z guziczków!

Zdając sobie sprawę z faktu, iż w związku z profilaktyką koronawirusa i zaleceniem spędzania najbliższych dni w domu, niektórym z naszych wychowanków z pewnością doskwiera niemożność uczestnictwa w tradycyjnej formie niedzielnej mszy świętej w parafii. Aby jednak przybliżyć Wam tematykę modlitewną, zachęcamy do wykonywania własnoręcznych różańców! Zaczynamy… Nasza propozycja to różaniec z guziczków.

By w warunkach domowych z dostępnych materiałów wykonać różaniec, wpierw upewnij się, czy posiadasz wystarczającą liczbę guzików:

- 53 małe (nie muszą być jednokolorowe)

- 6 średniej wielkości (nie muszą być jednokolorowe)

- 1 duży

Ponadto do wykonania różańca potrzebujesz: sznureczek/mulinę/nitkę oraz materiał do wykonania krzyżyka np. folię aluminiową, tekturkę.

Uwaga! Jeżeli nie macie pod ręką wystarczającej liczby guzików, możecie średnie guziczki zastąpić plasteliną albo wykonać cały różaniec z kuleczek, ulepionych z folii aluminiowej – wówczas do nawlekania ich niezbędna będzie igła.

Jeśli posiadacie w domu materiały plastyczne typu pomponiki lub koraliki, to wykonane z nich Wasze różańce również będą przepiękne!!!

Dla ułatwienia pracy, przyjrzyjcie się dobrze schematowi różańca poniżej oraz obejrzyjcie kilka fotografii z gotowymi różańcami.