Skip to content

Niedziela w gronie rodzinnym. W co by tu zagrać..?

NIEDZIELA W GRONIE RODZINNYM. W co by tu zagrać..?

Wszystkim wychowankom, którym doskwiera tęsknota za zajęciami świetlicowymi, podajemy kolejną propozycję spędzenia czasu w czterech ścianach w sposób twórczy, kreatywny i wspólnie z najbliższymi. W związku z faktem, iż profilaktyka koronawirusa zatrzymała Was w domach, a planowane na miesiąc marzec warsztaty świetlicowe z zakresu tworzenia autorskiej gry planszowej zostały tym sposobem zawieszone, zachęcamy do wykonania własnej gry wspólnie z rodziną!

A oto nasza propozycja autorskiej gry planszowej:

Do wykonania gry potrzebny będzie klej, arkusz papieru, pisaki i wycięte z bloku kolorowe kółeczka w trzech kolorach: biały, zielony, czerwony, stanowiące pola gry, po których będzie poruszał się pionek - o tyle oczek, ile wyrzuci kostka do gry.

Grę wygrywa ten, kto jako pierwszy ze „Startu” dojdzie do „Mety”. Połączcie te dwa pola za pomocą ścieżki, utworzonej przez kolorowe kółeczka. Kolor biały jest neutralny, kolor zielony oznacza nagrodę (dodatkowy rzut kostką), natomiast czerwony - karę. Karę należy wybrać spośród trzech możliwości:

- rzut kostką wyznacza liczbę oczek, o którą należy się cofnąć,

- postuj przez dwie kolejki,

- wykonanie wyzwania wyznaczonego przez graczy

(wymyślając zadania pamiętajcie, aby były bezpieczne!)

Nie zapomnijcie ozdobić Waszej gry planszowej rysunkami i elementami dekoracyjnymi.

Propozycje rodzinnych wyzwań w domu:

  • wypij szklankę wody bez przerywania
  • zrób dowolnej osobie masaż stóp
  • pościel łóżko wybranemu domownikowi
  • nie mów nic przez trzy rundy
  • umyj brudne naczynia, jeżeli są w zlewie
  • nie mrugaj przez jedną rundę
  • umyj buty wybranemu domownikowi

Pamiętajcie, liczy się dobra zabawa podczas gry, a nie samo zwycięstwo!!!