Skip to content

Ciągi przedmiotów – ta zabawa naprawdę wciąga!

Mamy nadzieję, że polecane przez nas przez ostatnie dwa tygodnie propozycje na walkę z domową nudą, przypadły Wam do gustu. Zatem pora na kolejną!

Co to za gra? Ciągi Przedmiotów!

Wraz z członkami rodziny zgromadźcie rozmaite przedmioty z Waszego domu – najlepiej te niewielkie i ułóżcie je w ciągu. Waszym zadaniem jest zapamiętać następującą po sobie kolejność i po jej zburzeniu, samodzielnie ją odtworzyć.

Z innym wariantem gry mamy do czynienia, gdy po przyglądaniu się przez czas 15-stu sekund ciągowi przedmiotów, wychodzimy z pomieszczenia, po czym po powrocie zastajemy zmodyfikowany przez członków rodziny ciąg przedmiotów, a naszym zadaniem jest odtworzyć ciąg pierwotny.

To świetne ćwiczenie na spostrzegawczość, pamięć i percepcją wzrokową!

Udanej zabawy!

I do zobaczenia w Świetlicy Środowiskowej „Biegonice”!!!!! Miejmy nadzieję, że już w kwietniu! My też się stęskniliśmy…