Skip to content

Jak dzieci ze świetlicy KADUK spędziły ferie… 

W Świetlicy Kaduk przy ul. Grunwaldzkiej 41, ferie przebiegły bardzo ciekawie i bezpiecznie. Dzieci korzystały z różnych form spędzania czasu wolnego. Aktywnej zabawy i wiele uśmiechu dostarczyła wizyta w Sali zabaw ,,UFOland” , wyjazd na łyżwy oraz wyjście na ściankę wspinaczkową, która dodatkowo była szansą na wykazanie się sprawnością oraz wytrzymałością. Wyobraźnia dzieci rozwijała się w trakcie warsztatów fotograficznych a wizyta w teatrze dała możliwość zawieszenia otaczającej je rzeczywistości i wejścia do udawanego świata, w którym wszystko jest możliwe. Wyjazd na spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, dał dzieciom obraz tego jakie zagrożenia wynikają z nadmiernego używania telefonów a spotkanie z przedstawicielem Wydziału Zarządzania Kryzysowego było dopełnieniem tematyki bezpieczeństwa oraz przedstawieniem zasad postępowania na wypadek różnego rodzaju zagrożeń. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci była zabawa na balu karnawałowym Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu, wyjście na seans filmowy do kina oraz udział w zajęciach plastycznych oraz różnego rodzaju zabawach i grach ruchowych organizowanych na świetlicy.

Podsumowując: było wesoło, inspirująco i energicznie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy bawili się z nami w ciągu tych wspaniałych dwóch tygodni i zapraszamy na zajęcia proponowane w świetlicy w trakcie roku szkolnego.