Skip to content

Biegonice wspominają zmarłych

Listopad to dla wszystkich nas czas zadumy i wspomnień o zmarłych - tych z naszych rodzin, jak również spośród naszych rodaków. Również wychowankowie Naszej Świetlicy nie zapomnieli o Wielkich Polakach i poświęcili im plakat, dzięki któremu ich dorobek pozostanie wiecznie żywy w naszych pamięciach. Uczestnicy zajęć świetlicowych maksymy znanych zmarłych już Polaków oznaczyli fotografiami. Nie zabrakło również refleksji na temat cytowanych słów, poświęćmy im jeszcze chwilę zadumy:

"Tak teraz myślę, że ta praca to jest ucieczka przed zdawaniem sobie sprawy z upływającego czasu. Cały czas mam tyle samo lat, odkąd śpiewam Chałupy, Bacha i Izoldę."

ZBIGNIEW WODECKI

"Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę".

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

"Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy".

WISŁAWA SZYMBORSKA

"Trzeba w życiu dużo rzeczy zrobić, żeby po śmierci ze trzy zostały".

ANDRZEJ WAJDA

"Sukces – prawdziwy sukces musi chodzić w parze z pokorą".

VIOLETTA VILLAS

"Otwarte serce jest akceptujące, nie oceniające".

MAŁGORZATA BRAUNEK

Wszelkie próby odmładzania się, podkreślają tylko, że się jest starym”.

DANUTA SZAFLARSKA

Nie byłem prymusem: z chemii byłem słaby, a z matematyką było jeszcze gorzej. Powtarzano mi, że nadaję się tylko do aktorstwa! Wziąłem sobie te rady do serca i trafiłem do szkoły aktorskiej. I stał się cud, nareszcie odkryłem coś, co naprawdę mnie zainteresowało!”

WITOLD PYRKOSZ