Skip to content

IV Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu

IV Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych już za nami.
To wspaniałe wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.
Dnia 24 września o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się wychowankowie świetlic środowiskowych z Nowego Sącza. Uczestników tegorocznego przeglądu, rodziców, wychowawców oraz przybyłych gości przywitała Dyrektor ZŚŚ – Aleksandra Ślusarek. Organizowany od kilku lat Przegląd Talentów miał na celu popularyzowanie działań artystycznych wychowanków, rozwijanie kreatywności, promowanie młodych talentów oraz rozwijanie zainteresowań naszych podopiecznych.

IV Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych rozpoczął występ gościa specjalnego, Finalistki Sądeckich Młodych Talentów - Marysi Ślusarek.

Na scenie widowiskowej podczas Przeglądu Talentów wystąpiło dwudziestu sześciu utalentowanych artystów. Pojawili się: wokaliści, aktorzy, tancerze i nie tylko. Uczestnicy podczas imprezy zaprezentowali swoje umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. Nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także niespodzianki w formie słodkiego poczęstunku.

Występom młodych artystów przyglądali się zaproszeni goście: Z-ca Prezydenta Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, Przewodniczący Zarządów Osiedli "Szujskiego" Mieczysław Kaczwiński, "Barskie" Mieczysław Gwiżdż, "Zabełcze" Bogumiła Kałużny, "Zawada" Tadeusz Kulpa, "Wojska Polskiego" Krystyna Kurzeja, Rzecznik Praw Dziecka z TPD Barbara Kalisz, Funkcjonariuszka Straży Miejskiej Izabela Adamczyk.
Publiczność zasilili uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej Montessori oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu.

Serdeczne podziękowania należą się prowadzącym, które wspaniale wcieliły się w rolę Sowy i Goplany: Pani Małgorzacie Walczak (Świetlica Środowiskowa „Biegonice”), oraz Pani Dorocie Bulandzie (Świetlica Środowiskowa „ Poręba Mała”)
Dziękujemy współorganizatorowi : Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Sączu za udostępnienie Sali oraz nieocenioną pomoc wszystkich pracowników. Wychowawcom i dzieciom gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy dalszego rozwoju i sukcesów!

W Przeglądzie Talentów wystąpili:

 • Świetlica Środowiskowa „Zawada” - gra na skrzypcach (Alicja Górecka)
 • Świetlica Środowiskowa „Biegonice” - autorski spektakl teatralny pt. „Rozmowa Dyskwalifikacyjna” (Dominika Wójcik, Wiktoria Kalisz, Maria Fiut, Julia Kotlarz, Robert Wójcik)
 •  Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała” - gra na instrumencie (Gabriela Skrzypiec)
 •  Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała” - recytacja (Bronisław Skrzypiec)
 • Świetlica Środowiskowa „Szujskiego” - grupa wokalna ( Karolina Zwalińska, Anna Zaczyk, Rita Zwalińska, Joanna Sekuła, Aleksandra łęczycka, Aron Siwak, Nikodem Kowal)
 • Świetlica Środowiskowa „Helena” - rap „Za marzenia”(Wojciech Dobosz)
 •  Świetlica Środowiskowa „Barskie”- występ wokalny „Margarita” z rep. M. Jeżowskiej (Gabriela Poręba)
 • Świetlica Środowiskowa „Klub Kotłownia” - flet poprzeczny (Antonina Zaręba)
 • Świetlica Środowiskowa „Zabełcze”- balet (Martyna Majoch)
 • Świetlica Środowiskowa „Zabełcze” - występ wokalny „Spacer po linie” (Anna Ramza)
 • Świetlica Środowiskowa przy ul. Freislera – występ muzyczny: pianino+śpiew (Paweł Madzia)
 • Świetlica Środowiskowa „Chruślice” - recytacja „Na straganie” J. Brzechwy (Patrycja Zielińska, Wiktoria Zielińska, Milena Zielińska)
 • Świetlica Środowiskowa „Gołąbkowice”- pokaz filmowy (Wiktoria Pawlik, Julia Surma)

Opublikowano Kategorie Główna

O Szujskiego

Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" powstała z akcji Ziarnko Gorczycy w 2006 roku, organizatorami byli Prezydent Miasta Nowego Sącza, Starosta Nowosądecki, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół oraz Związek Sądeczan. Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" mieści się na terenie osiedla "Szujskiego", w bloku numer 17, w pomieszczeniach dawnej kotłowni. Patronem osiedla jest Józef Szujski od nazwiska którego pochodzi nazwa świetlicy.