Skip to content

Spotkanie ze Strażą Miejską w Zespole Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu

Wakacje oraz zbliżający się początek roku szkolnego to czas, w którym dzieci szczególnie mogą być narażone na niebezpieczeństwa. Jest to dobry moment na przypominanie o zasadach zachowania w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim o bezpieczeństwie, dlatego też 28 sierpnia 2019 r. dzieci i młodzież z Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz ekologii. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej: Izabela Adamczyk oraz Jakub Cichoński. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, a także zasady które trzeba przestrzegać : m. in. kąpać się należy w miejscach do tego wyznaczonych
i strzeżonych, nie należy skakać do wody, w której nie widać dna, podczas wyprawy w góry pamiętać o odpowiednim ubiorze i obuwiu. Dzieci przypomniały sobie także, jak należy się zachowywać w lesie, co zrobić gdy się zgubisz,  jakie są najważniejsze zasady pierwszej pomocy, co oznaczają poszczególne znaki, a także jakie są numery alarmowe. Głównym punktem spotkania była EKOLOGIA.  Dzieci dowiedziały się co to są ścieki, jak powstają i jak przebiega ich oczyszczanie oraz jak ważna jest dbałość o środowisko. Na zakończenie dzieci obejrzały film o spustoszeniu, jakie w ludzkim organizmie czyni smog i dlaczego w związku z tym nie należy spalać w piecu odpadów. Rozstrzygnięty został konkurs pt. "Eko - rzeźba". Nagrody wręczyła Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu - Aleksandra Ślusarek wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Opublikowano Kategorie Aktualności, Główna

O Szujskiego

Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" powstała z akcji Ziarnko Gorczycy w 2006 roku, organizatorami byli Prezydent Miasta Nowego Sącza, Starosta Nowosądecki, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół oraz Związek Sądeczan. Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" mieści się na terenie osiedla "Szujskiego", w bloku numer 17, w pomieszczeniach dawnej kotłowni. Patronem osiedla jest Józef Szujski od nazwiska którego pochodzi nazwa świetlicy.