Skip to content

Ekologicznie w Klubie „Kotłownia”

28 sierpnia odwiedzili nas przedstawiciele nowosądeckiej Straży Miejskiej. Uczestnikom spotkania opowiedzieli o ekologii oraz bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest dbałość o środowisko i dlaczego wypalanie traw powoduje niezliczone szkody. Przypomnieliśmy sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy.
Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs na "Eko rzeźbę", do którego dzieci przygotowywały się z zapałem od początku tygodnia. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na zasady recyklingu oraz pokazanie sposobu na powtórne wykorzystanie surowców wtórnych.
Pierwszą nagrodę otrzymała Antonina Zaręba (robot pani młoda)
drugie miejsce zajęły ex aequo Klaudia Godek (butelkowe pingwiny), Hanna Wójs (butelkowy piesek) oraz Marta Zaręba (butelkowo-tekturowa żyrafa), natomiast trzecią nagrodę otrzymały podopieczne Świetlicy Środowiskowej "Szujskiego"- Emilia Majewska, Joanna Sekuła i Anna Zaczyk (jednorożec wykonany z mieszanych materiałów)
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia.
Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek dla wszystkich uczestników w postaci pizzy.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie!