Skip to content

Wycieczka – Wiśniowy Gaj oraz Czchów-baszta nad Dunajcem

26 lipca odbyliśmy wycieczkę do gospodarstwa sadowniczo - agroturystycznego "Wiśniowy Gaj" Państwa Ireny i Pawła Szewczyków w miejscowości Kobyłczyna. Atrakcji było wiele, humory i pogoda dopisywały. Było super! Dzieci dowiedziały się jak z "trawy " powstaje chleb: poznały etapy pozyskiwania mąki, jej rodzaje oraz rodzaje zbóż, własnoręcznie mełły zboże w żarnach, tworzyły obrazki z maki, rozpaliły ognisko w którym upiekły ziemniaki (własnoręcznie do tego celu przygotowane), skonsumowały je oczywiście, jak również kiełbaskę z grilla oraz słodkie rogaliki. Nakarmiły kozy i świnkę morską, pohasały na placu zabaw, pograły w piłkę a nawet stawiały babki z piasku. Były oczywiście śpiewy i tance przy ognisku.

Następnie udaliśmy się do Czchowa, by z 28 metrowej baszty podziwiać panoramę Czchowa i Dunajca oraz dowiedzieć się o historii zamku. Końcowym akcentem  udanej wycieczki, były oczywiście udane zakupy pamiątek...głównie w stylu rycerskim - czyli miecze i inne gadżety z epoki rycerskiej.

WIŚNIOWY GAJ 

BASZTA W CZCHOWIE