Skip to content

„Słoneczny Piknik” Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu

26 czerwca 2019 r. w Sądeckim Parku Etnograficznym odbył się "Słoneczny Piknik" zorganizowany przez Zespół Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu. W pikniku uczestniczyli wychowankowie świetlic środowiskowych. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Aleksandra Ślusarek, witając przybyłych gości. Na piknik przybyli ratownicy z Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zaprezentowali najważniejsze zasady zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku. Zademonstrowali sprzęt ratowniczy oraz przeszkolili dzieci z zasad pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzone przez profesjonalnych ratowników cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem podjęły próby reanimacji. Na pikniku nie brakowało zabaw i konkurencji sportowych, które mimo upału zainteresowały dzieci. Uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w konkursach, quizach, pomalować twarze, bawić się z chustą animacyjną.
Dzięki sponsorom:
- Producent lodów Koral,
- Sklep Mięsny Wiesław Leśniak,
- Kominiarski Zakład Usługowy Robert Gajewski,
- Jaskierscy Budownictwo
dzieci dla ochłody otrzymały lody, słodkie i słone przekąski oraz kiełbaski z grilla.

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji pikniku: Sądeckiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, praktykantkom PWSZ, wolontariuszkom z Jezuickiego Duszpasterstwa Akademickiego Strych oraz wszystkim pracownikom Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu.

Opublikowano Kategorie Aktualności, Główna

O Szujskiego

Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" powstała z akcji Ziarnko Gorczycy w 2006 roku, organizatorami byli Prezydent Miasta Nowego Sącza, Starosta Nowosądecki, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół oraz Związek Sądeczan. Świetlica Środowiskowa "Szujskiego" mieści się na terenie osiedla "Szujskiego", w bloku numer 17, w pomieszczeniach dawnej kotłowni. Patronem osiedla jest Józef Szujski od nazwiska którego pochodzi nazwa świetlicy.