Skip to content

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne MOJA PRZYGODA W MUZEUM- wystawa podsumowująca

Wczoraj (24.05) uczestniczyliśmy w wernisażu wystawy podsumowującej etap regionalny konkursu plastycznego "Moja przygoda w muzeum". Było to jednoczesne rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród oraz wyróżnień dla laureatów.

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczał dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu p. Robert Ślusarek wraz z towarzyszącą mu p. Anną Wideł- kierownik Działu Edukacji.

Z przyjemnością możemy poinformować, że uczestnikom naszych warsztatów ceramicznych udało się uzyskać zarówno nagrody jak i wyróżnienia.

W grupie wiekowej 5-9 lat:

  • Matylda Lizoń za swoją interpretację dzieł Nikifora uzyskała nagrodę,
  • Aleks Szpila za pracę inspirowaną twórczością Marii Ritter dostał wyróżnienie.

W kategorii wiekowej 13-15 lat:

  • Adrian Skoczeń za pracę inspirowaną ekspozycją z Muzeum Lachów Sądeckich uzyskał wyróżnienie.

W kategorii 16-19 lat:

  • Agnieszka Tomyślak za swój zespół prac (Madonna ze słonecznikiem, Amazonka, Kapliczka) uzyskała wyróżnienie.

Bardzo się cieszymy, że nasze zaangażowanie i wysiłek włożony w powstanie prac został doceniony. Jednocześnie serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Barciszewskiej, plastyka z Pałacu Młodzieży za nieocenione wsparcie przy powstaniu prac oraz wszystkim osobom, dzięki którym w Klubie "Kotłownia" dzieci mają szansę uczestniczyć w warsztatach ceramicznych.

Wystawa prezentowana będzie od 24 maja do 23 czerwca 2019 r. w Domu Gotyckim w Nowym Sączu, ul. Lwowska 3, a po jej zakończeniu prace zostaną przesłane na eliminacje międzynarodowe konkursu do Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!