Skip to content

Zakończenie Bezpiecznych Ferii :)

To już niestety koniec ferii zimowych. Po dwutygodniowej przerwie dzieci
i młodzież wróciły do szkół. Nadszedł czas na podsumowanie tego co się działo w Świetlicy Środowiskowej Zawada w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2019’’. W dniach od 14.01 – 25.01 2019 r. na młodych feriowiczów czekało mnóstwo atrakcji. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W pierwszym dniu wychowankowie rozpoczęły wyjazdem do Teatru Nowego na spektakl pt.: ,,Czerwony Kapturek’’. Wśród zimowych dyscyplin dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na stok narciarski do Cieniawy oraz jazdy na łyżwach podczas wyjazdu na lodowisko. Na pływalni MOSiR dzieci nabywali albo doskonalili umiejętności pływania. Do najbardziej popularnych należały oczywiście seanse w kinie Helios - ,,Sekretny Świat Kotów’’ oraz ,, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru’’. Uczestnicy Bezpiecznych Ferii mieli możliwość wyjścia do kręgielni ,,ATOM’ oraz do  LaserShot (Laserowy Paintball). Podczas ostatniego dnia ferii zimowych wychowankowie udali się na ściankę wspinaczkową - która dostarczała dzieciom  wielu niezapomnianych wrażeń. Nasi Wychowankowie uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską w ramach działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Ferie 2019’’. Podczas wizyty funkcjonariusze przybliżyli dzieciom najważniejsze zasady, którymi powinni kierować się podczas ferii, głównie podczas zimowych zabaw na śniegu. Przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte akweny. Omówili podstawowe zasady korzystania z smartfonów, a także przybliżyli przepisy  dotyczące opieki nad zwierzętami – takich, jak: konieczność nałożenia smyczy podczas spacerów, obowiązek karmienia i dbania o zwierzę w domu, obowiązek szczepień, czipowanie psów, oraz możliwość identyfikacji zaginionego psa.
Różnorodność przygotowanych zajęć sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał. Cieszę  się, że tak wiele dzieci skorzystało z przygotowanych zajęć, a wolny czas od zajęć lekcyjnych upłynął pod znakiem dobrej zabawy.

Po feriach pozostały nie tylko miłe wspomnienia, ale także pamiątkowe zdjęcia!