Skip to content

Podsumowanie Przeglądu Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu

,,OCEAN TALENTÓW’’ pod takim hasłem odbył się III Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych, który objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Dnia 27 września o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się wychowankowie świetlic środowiskowych z Nowego Sącza. Uczestników tegorocznego przeglądu, rodziców, opiekunów oraz przybyłych gości przywitała Dyrektor ZŚŚ – Aleksandra Ślusarek. Organizowany od kilku lat Przegląd Talentów miał na celu popularyzowanie działań artystycznych wychowanków, rozwijanie kreatywności, promowanie młodych talentów oraz rozwijanie zainteresowań.

Na scenie widowiskowej podczas „sztormu uzdolnień” wystąpiło trzydziestu sześciu utalentowanych artystów. Pojawili się: wokaliści, tancerze, aktorzy i nie tylko. Uczestnicy podczas imprezy zaprezentowali swoje umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. Nie było wygranych ani przegranych. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także niespodzianki w formie słodkiego poczęstunku.

Występom młodych artystów przyglądali się zaproszeni goście: Mieczysław Kaczwiński Radny Miasta Nowego Sącza, Mieczysław Gwiżdż Radny Miasta Nowego Sącza, Bogumiła Kałużny Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Zabełcze”, Marian Wolak Przewodniczący Zarządu Osiedla „Biegonice” oraz Tadeusz Kulpa Przewodniczący Zarządu Osiedla „Zawada”.

Serdeczne podziękowania należą się prowadzącym, które wspaniale wcieliły się w rolę Pirani i Meduzy: Pani Małgorzacie Walczak (Świetlica Środowiskowa „Biegonice”), oraz Pani Dorocie Długosz (Świetlica Środowiskowa „ Poręba Mała”) oraz Pani Aleksandrze Pawlik (Świetlica Środowiskowa „Wojska Polskiego”) zajmującej się akustyką. Dziękujemy współorganizatorowi : Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Sączu za udostępnienie Sali oraz nieocenioną pomoc wszystkich pracowników. Wychowawcom i dzieciom gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy dalszego rozwoju i sukcesów!

W tym dniu w Przeglądzie Talentów wystąpili:

 • Świetlica Środowiskowa „Kaduk” (śpiew Nikola Kowalik)
 • Świetlica Środowiskowa „Biegonice” (spektakl teatralny „Gumolandia” - Aleksandra Maciak Maria Fiut, Dominika Wójcik Julia Kotlarz);
 • Świetlica Środowiskowa „Gołąbkowice” (taniec hip-hop Piotr Jaśkiewicz);
 • Świetlica Środowiskowa „Chruślice” (grupa taneczna: Karolina Warunek, Julianna Bocheńska, Julia Jasińska, Anita Zielińska, Patrycja Zielińska i Wiktoria Zielińska);
 • Klub Kotłownia (grupa taneczna „Black Rose” - Zuzanna Olesiak, Amelia Nosal, Oliwia Kowalska, Nikola Cop)
 • Świetlica Środowiskowa „Szujskiego” (grupa wokalna: Karolina Zwalińska, Rita Zwalińska, Anna Zaczyk, Joanna Sekuła, Aleksandra Łęczycka, Aron Siwak, Nicola Ciężkowska, Bartłomiej Mikulski, Piotr Sekuła)
 • Świetlica Środowiskowa „Barskie” (wokal Gabriela Poręba);
 • Świetlica Środowiskowa „Helena” (rap Wojciech Dobosz);
 • Świetlica Środowiskowa „Piątkowa” (taniec towarzyski Weronika Bołoz, Beniamin Piech);
 • Świetlica Środowiskowa „Zabełcze” (śpiew Anna Ramza);
 • Świetlica Środowiskowa „Wojska Polskiego” (śpiew: Grzegorz Twaróg, Zuzanna Jaskółka Weronika Kaspar);
 • Świetlica Środowiskowa „Falkowa” (duet wokalny: Weronika Ogorzałek, Małgorzata Ligenza)