Skip to content

Studio fotograficzne w świetlicy Wojska Polskiego

 17 sierpnia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty fotograficzne. Uczestniczyliśmy w nich w ramach współpracy z Osiedlowym Domem kultury ZAB- 5. Prowadzącymi byli jak zawsze pan Bogdan Kiwak oraz pani Anna Smoter. Tegoroczne warsztaty dotyczyły fotografii otworkowej- wychowankowie mieli okazje wykonać zdjęcia tradycyjną metodą a następnie uczestniczyć podczas wywoływania ich w ciemni, która powstała w naszej świetlicy. Był to powrót do korzeni fotografii. Na początku otrzymaliśmy krótkie wprowadzenie dotyczące sposobu wykonania zdjęcia- bo co najważniejsze! Aparatami fotograficznymi były pudełka i puszki po herbacie! Wykonane samodzielnie przez prowadzących. W czasach fotografii cyfrowej i wysokiej jakości odbitek wykonanie selfi takim aparatem to nie lada wyzwanie! Wszyscy mieliśmy niezła zabawę podczas trwania warsztatów.

Również w ramach współpracy z Osiedlowym Domem Kultury przy ZAB- 5 organizowaliśmy konkurs plastyczny pt: "Pocztówka z krainy marzeń".