Skip to content

Wielki Piknik ZŚŚ

W piątek 25 maja, Sądecki Park Etnograficzny rozbrzmiewał muzyką śmiechem, gwarem i okrzykami sportowego dopingu dzieci ze świetlic środowiskowych, bowiem tego słonecznego dnia odbywał się Wielki Piknik ZŚŚ. Z okazji swojego święta, dzieciaki z 15 świetlic mogły zaszaleć na całego, uczestnicząc w przeróżnych atrakcjach. Z pomalowanymi artystycznie twarzami, przegryzając słodkości i kiełbaski z grilla (w przerwie między zabawami), bawiły się rewelacyjne  - o czym świadczyły uśmiechnięte buźki. I my tam byliśmy i nie tylko się bawiliśmy, bowiem jako współorganizatorzy imprezy, byliśmy pomysłodawcami i realizatorami „Igrzysk Sportowych”.  Zawody w kategoriach: odbijanie piłeczki ping-pongowej, odbijanie rakietką badmintonową przez hula hop, przeskok obunóż przez drabinki, slalom z piłką, kręcenie hula-hopem oraz wzajemne prowadzenie się slalomem z zawiązanymi oczami – niejednokrotnie wzbudzając salwy śmiechu - przebiegały w duchu rywalizacji fair play oraz dobrej zabawy.

Sędziowski skład, złożony z wychowanków naszej świetlicy (Patrycja Mróz, Oliwier Wydrzyński, Adam Jaśkiewicz), kadry wychowawczej:  Małgorzata Walczak, Wioleta Chapko-Mięczakowaska, Agata Marusiak oraz przy mocnym wsparciu mamy Patrycji - Anny Mróz, doskonale radził sobie ze sprawną realizacją konkurencji i z pełnym obiektywizmem wyłonił zwycięzców.

I tak się szczęśliwie dla nas złożyło, że oprócz obowiązków, nasza drużyna, zdołała jeszcze wziąć udział w zawodach, wymieniając się sędziowską funkcją z zawodnikami ze świetlicy „Kochanowskiego”.

Na podium stanęli: III miejsce  świetlica „Szujskiego” – drużyna „Wielka Trójka”, II miejsce świetlica „Kochanowskiego” –  skład o nazwie „Niezwyciężeni” oraz zaszczytne I miejsce… bynajmniej nie po znajomości z sędziami – MY świetlica  „Gołąbkiwice”- ekipa o nazwie "Eksperci". Zwycięskie drużyny, otrzymały gratulacje i uścisk dłoni Pani Dyrektor Aleksandry Ślusarek, sędziów oraz dyplomy i paki cukierków.

„Wisienką na torcie”, była wspólna sesja zdjęciowa oraz indywidualne fotki z Foto-budki… oczywiście z wykorzystaniem zabawnych rekwizytów i tańce animacyjne, o które to atrakcje, postarały się współorganizatorki -  wychowawczynie ze świetlic: „Chruślice”  - Małgorzata Gancarczyk i „Helena” – Barbara Fornagiel.

Niemałą atrakcją imprezy, były zabawy animacyjne z chustą Klanza i pokaz bajecznie kolorowych baniek mydlanych.

Zabawa była przednia!

Serdecznie dziękuję mojej sędziowskiej ekipie za zaangażowanie:) Wyrażam dumę z Waszego profesjonalizmu – wychowawca Agata Marusiak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA