Skip to content

GOŁĄBKOWICE – „BEZPIECZNE FERIE 2018” – ZATRZYMANE W KADRZE

Zima ostro trzyma, za oknem śnieg i mróz, a w naszych sercach miłe wspomnienia z ferii. Akcja „Bezpieczne Ferie 2018”, przebiegła w myśl zasady „3 B”: bezpiecznie, beztrosko …bezsprzecznie za szybko! Entuzjastycznie skorzystaliśmy z wielu atrakcji przygotowanych przez Organizatorów – Urząd Miasta Nowego Sącza i licznych Współorganizatorów.

Obcowaliśmy z kulturą w spektaklu „Wierszykowo”, szlifowaliśmy swój talent plastyczny i wyobraźnię w warsztatach plastycznych w MOK. Relaksowaliśmy się w kinie „Helios” na seansie „Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska” oraz „Fernando”. Rozwijaliśmy swój intelekt i kreatywność przy grach planszowych edukacyjnych i towarzyskich w „Hobbicie”. Doskonaliliśmy swą sprawność fizyczną na basenie, lodowisku, na stoku narciarskim, ściance wspinaczkowej w kręgielni i w bajkolandzie.

Zdobyliśmy wiedzę na temat ratownictwa wodnego: m.in. stylów pływackich, różnych metod udzielania pomocy zmęczonemu pływakowi i osobie tonącej - z użyciem wyposażenia ratowniczego i bez. Jak również poznaliśmy metody udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na wodzie i na lądzie, a wszystko to -  na pokazie ratownictwa wodnego w wykonaniu sądeckich ratowników WOPR, na krytej pływalni MOSiR w Nowym Sączu, w dniu16.02.18.

I mocnym akcentem zakończyliśmy ferie - zdobyliśmy laur zwycięstwa w II Familiadzie Sportowej. Brawo My!!!