Skip to content

Viva Italia!

      Dnia 28-ego września 2017 roku wychowankowie Świetlicy Środowiskowej "Biegonice" uczestniczyli w warsztatach kulinarno-edukacyjnych pod nazwą "Dzień włoski" w Klubie Kotłownia oraz Restauracji Gondola.

      Podczas zajęć poznaliśmy historię Włoch, jej położenie geograficzne, a także zabytki, ciekawostki i dokonania znanych Włochów. Następnie własnoręcznie (dosłownie:-)) wykonaliśmy włoską flagę, nauczyliśmy się piosenki w języku włoskim, wykonaliśmy ozdobne kubki, rozwiązaliśmy liczne quizy, dotyczące Włoch oraz wspólnie wykonaliśmy taniec do włoskiej muzyki. Zabawa była przednia, ale to nie był jeszcze koniec...

      Główny punkt programu stanowiły warsztaty kulinarne, podczas których każdy uczestnik "Dnia włoskiego" wykonał pizzę ze swoich ulubionych składników. Było smacznie i wesoło!!! Dziękujemy za organizację tak cudownego dnia.