Skip to content

Dzień Włoski w Zespole Świetlic Środowiskowych

W ramach integracji europejskiej i poznania różnych kultur  w dniu  28 września tj. w czwartek w Zespole Świetlic Środowiskowych obchodzono Dzień  Włoski.  Głównym inicjatorem imprezy była Aleksandra Ślusarek Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych , która we współpracy z wychowawcami oraz studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, zrealizowała pomysł. Dzień ten  upłyną w prawdziwie gorącej atmosferze rodem ze słonecznej Italii.

Na początku uczestnicy  zapoznali  się z historią państwa włoskiego, poznali historię,  najsłynniejsze zabytki Italii, główne miasta oraz  masę ciekawostek, również sportowych, które zaprezentowane zostały podczas prezentacji multimedialnej.Po wprowadzeniu we włoski klimat, utworzono grupy warsztatowe. Każda z grup wzięła udział w warsztatach muzycznych (nauka włoskiej piosenki), plastycznych (malowanie kubków i malowanie flagi), tanecznych oraz w quizie sprawdzającym wiedzę na temat Włoch.Czas umilały włoskie przeboje oraz smakowity poczęstunek w postaci bagietki z czekoladą. Na zakończenie  pierwszego etapu warsztatów  wszyscy uczestnicy  zatańczyli włoski taniec „Tarantella”,  który poznali  podczas imprezy . Zajęciom towarzyszyło  wiele radości, uśmiechu i pozytywnej energii. Następnie wychowankowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do restauracji Gondola, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których przygotowywano samodzielnie pizzę pod okiem fachowego  kucharza.

Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w obchody Dnia Włoskiego wychowawcom, studentom, wychowankom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozbudzenia zainteresowań, nauki, dobrej zabawy i prezentacji skrywanych umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.