Skip to content

Starosądecka Akademia Świętości

Dnia 10 czerwca 2017  dzieci i młodzież z Zespołu Świetlic Środowiskowych, dzięki Radnemu miasta Nowego Sącza Mieczysławowi Kaczwińskiemu pojechały na wycieczkę  do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu, gdzie rozpoczęły Starosądecką Akademię Świętości. Dla dzieci przygotowano : zwiedzanie Starego Sącza z przewodnikiem. Trasa zwiedzania obejmowała: Ołtarz Papieski, Muzeum Jana Pawła II, spacer w kierunku Klasztoru Sióstr Klarysek, Basztę Kowalską i Bramę Seklerską, Kościół pw. Świętej Trójcy, Dom św. Kingi, Rynek, Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli, Kościół Parafialny pw. św. Elżbiety Węgierskiej, Dom Ady Sari oraz  Źródełko św. Kingi. Był również czas na smaczny posiłek, a następnie animacje i zabawy ruchowe w anielskim towarzystwie. Wszyscy bawili się znakomicie i mimo załamania pogody bezpiecznie wrócili do domu.