Skip to content

Festyn Integracyjny Zespołu Świetlic Środowiskowych

W dniu 19 czerwca 2017 roku na Osiedlu „Zabełcze”  odbył się festyn integracyjny pod  patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącz Ryszarda Nowaka.  Inicjatorem spotkania była  Radna Miasta Nowego Sącza Elżbieta  Chowaniec oraz Dyrektor  Zespołu  Świetlic Środowiskowych Aleksandra Ślusarek. . Pomysłodawczynie  imprezy miały  na celu integrację dzieci i młodzieży z terenu Nowego Sącza.  W imprezie wzięło udział  ok. 120 dzieci i młodzieży – wychowanków 9 świetlic środowiskowych. Na uczestników  czekało wiele atrakcji przygotowanych przez wychowawców świetlic  m.in. malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, pokaz ogromnych baniek mydlanych, zdjęcia w foto budce, konkurencje sportowe w tym: skoki w workach, przeciąganie liny, rozgrywki piłki nożnej oraz tenisa stołowego. W trakcie zabawy dla wszystkich uczestników imprezy   czekały ciepłe kiełbaski , drożdżówki,  placek ze śliwkami, smalec domowy oraz wiele, wiele słodkości przygotowanych przez Panią Elżbietę Chowaniec. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz straży pożarnej, którzy to opowiedzieli wiele ciekawostek o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu. Każde chętne dziecko miało okazję usiąść za kierownicą radiowozu oraz  wozu strażackiego. Przedstawicielki Straży Miejskiej przygotowały kolorowe balony oraz  rysunkowe quizy. Na festyn  przybyli specjalni goście, w tym: Radny Miasta Nowego Sącza Pan Mieczysław Gwiżdż, Radny Miasta Nowego Sącza Mieczysław  Kaczwiński, Proboszcz parafii  pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Zabełczu ks. Eugeniusz Mrożek, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 Halina Stanek, Dyrektor Rodzinnego Domu Dziecka Grażynka Słomka – Powałka, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Zabełcze Bogumiła Kałużny oraz  Przewodniczący  Zarządu Osiedla Chruślice Józef Bocheński. Każdy z przybył gości przygotował słodki upominek dla dzieci.

Radna Elżbieta Chowaniec przygotowała specjalnie  podziękowania dla wychowawców Zespołu            Świetlic Środowiskowych, gratulacje oraz wyrazy uznania za wieloletnią prace z młodzieżą, życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy dla wspólnego dobra dzieci i młodzieży. Podziękowania złożyli wszyscy przybyli goście.

Serdecznie dziękujemy Radnej Miasta Nowego Sącza Elżbiecie  Chowaniec za gościnność oraz  włożony trud  i wysiłek w organizację festynu integracyjnego.