Skip to content

Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych

W dniu 24 kwietnia 2017 roku w  Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury , odbył się  Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych   w Nowym Sączu pod patronatem Prezydenta  Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Inicjatorami imprezy była Pani Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych Aleksandra Ślusarek. Pomysłodawca  przeglądu  miał na celu rozwijanie kreatywności wśród wychowanków świetlic środowiskowych   oraz wrażliwości artystycznej. Przegląd był  wydarzeniem promującym różnorodne zainteresowania i talenty dzieci oraz młodzieży z  15 świetlic środowiskowych mieszczących się na terenie Nowego Sącza. Przegląd obejmował  prezentacje w następujących kategoriach: recytacja, teatr, taniec, śpiew solo lub w grupie, gra na instrumencie, kabaret.  Dzięki uprzejmości Dyrektor MOK, Pani Marty Jakubowskiej, mogliśmy skorzystać z sali widowiskowej oraz pomocy fachowej kadry Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu .   Na uroczystość przybyli specjalni goście :  Radna Miasta Nowego Sącza Elżbieta Chowaniec oraz przewodnicząca Zarządu Osiedla „Wojska Polskiego” Krystyna Kurzeja. Serdecznie dziękujemy za przybycie oraz podziwianie talentów naszych młodych artystów.  Radna Miasta Elżbieta Chowaniec  skierowała wiele ciepłych słów uznania w kierunku pracy wychowawców, którzy wkładają całe serce, a także pogratulowała młodym artystów wielkiego talentu i życzyła mnóstwo sukcesów w swoim życiu, niejednokrotnie ujawniających swój talent właśnie  podczas zajęć w  świetlicach środowiskowych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania  – aktorom, twórcom dekoracji, scenografii i strojów. Dziękujemy Małgorzacie Walczak i Dorocie Długosz za wspaniałe wcielenie się w rolę prowadzących, tj. pajacyka i pacynki, a także osobom odpowiedzialnym za organizację i czuwanie  nad sprawnym przebiegiem  imprezy tj. Wioletcie Chapko – Mięczakowskiej i Edycie Basiaga oraz wszystkim wychowawcom Zespołu Świetlic Środowiskowych za przygotowanie dzieci i młodzieży do występu.

 

PROGRAM PRZEGLĄD TALENTÓW

ZESPOŁU ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH W NOWYM SĄCZU

 1. Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała” – wokal i keyboard Hanna Danek
 2. Świetlica Środowiskowa „Biegonice” spektakl teatralny „Siostrunie-Zołzunie”, (Aleksandra Maciak, Gabryela Gargas, Katarzyna Rogowska, Małgorzata Poręba, Marysia Fiut, Milena Tokarczyk, Julia Kotlarz, Dominika Wójcik)
 3. Świetlica Środowiskowa „Zabełcze” - utwór muzyczny „Śrubki Pana Michała”(wokal Anna Ramza, taniec Martyna Majoch, chór: Patrycja Słowińska, Dominika Słowińska, Wiktoria Gwiżdż, Emilia Baran, Julia Hat)
 4. Świetlica Środowiskowa „Zabełcze” utwór muzyczny „Zostań moją przyjaciółką, (wokal Emilia Baran i Julia Hat);
 5. Świetlica Środowiskowa „Falkowa” utwór muzyczny „To właśnie szczęście” (śpiew Weronika Ogorzałek);
 6. Świetlica Środowiskowa „Chruślice” grupa teatralna „Migawki za biurka i ławki” (aktorzy: Julianna Bocheńska, Julia Jasińska, Joanna Zielińska, Anita Zielińska, Wiktoria Zielińska, Patrycja Zielińska, Andrzej Szczygieł, Oliwia Szczygieł, Karolina warunek, Kacper Pawlik, Michał Pawlik);
 7. Świetlica Środowiskowa „Gołąbkowice” grupa taneczna do utworu „Rader be” (Wiktoria Pawlik, Emilia Aleksander i Patrycja Mróz)
 8. Świetlica Środowiskowa „Kochanowskiego” recytacja „Królowa Bałaganiara” (Karolina Paulus);
 9. Świetlica Środowiskowa „Kaduk” taniec indywidualny ( Wiktoria Jaworska)
 10. Świetlica Środowiskowa „Zawada” gra na instrumencie (Alicja Salamon);
 11. Świetlica Środowiskowa „Piątkowa” gra na instrumencie (Aleksandra Greczek);
 12. Świetlica Środowiskowa „Helena” trio wokalne „All of me” (Karolina Neznal, Anna Ruchała, Izabela Wojsław)
 13. Świetlica Środowiskowa „Szujskiego” utwór muzyczny „Pół kroku stąd”(wokal Joanna Sekuła, Rita Zwalińska, chór i taniec: Aron Siwak, Piotr Sekuła, Nikodem Kowal)
 14. Świetlica Środowiskowa „Barskie” recytacja „Żuk”, „Zakochana Żaba” (Gabriela Poręba)
 15. Świetlica Środowiskowa „Wojska Polskiego” utwór muzyczny (wokal Paweł Madzia).