Skip to content

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 14 maja 2016 roku (tj. sobota) o godzinie 8.30 w Nowym Sączu w Hali Widowisko – Sportowej MOSiR odbył się Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Inicjatorem imprezy była Dyrektor Zespołu Świetlic środowiskowych Aleksandra Ślusarek oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Chochla.
Fundatorem przedsięwzięcia sportowego była firma Fakro. Turniej przeprowadzany został w czterech kategoriach (dziewczęta i chłopcy ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum). Celem była popularyzacja gry w tenis stołowego wśród dzieci i młodzieży z Nowego Sącza oraz wyłonienie najlepszych tenisistów - amatorów świetlic środowiskowych. W zawodach wzięło udział 67 uczestników – wychowanków świetlic środowiskowych. Rywalizacja sportowa przebiegała według ustalonych reguł, gra odbywała się „fair play”.
Turniej zorganizowany został dzięki uprzejmości dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pawła Badury, który udostępnił halę sportową, firmie Fakro, która ufundowała nagrody, a także zaangażowaniu głównych organizatorów: Andrzeja Gronusia (wychowawcy świetlicy środowiskowej „Kochanowskiego”), Anny Wójcik (wychowawcy świetlicy środowiskowej „Chruślice ”) oraz Edyty Basiagi (kierownik działu opiekuńczo – wychowawczego). Podziękowania należą się również członkom Ogniska TKKF Halny: Janowi Pancerzowi (sędzia główny), Tadeuszowi Waśko , Krzysztofowi Wojtasowi , Katarzynie Majewskiej, Lidii Gernand, Katarzynie Błaszczyk , którzy w roli sędziów dbali o sprawiedliwą ocenę przebiegu gry.

Obecni wychowawcy zapewnili natomiast porządek przebiegu turnieju, bezpieczeństwo, a także odpowiedni poziom motywacji uczestników.

Lista nagrodzonych osób:

Szkoła Podstawowa - Dziewczyny
1 miejsce: Sara Rolka (świetlica środowiskowa „Chruślice”)
2 miejsce: Adrianna Bochenek (świetlica środowiskowa „Zabełcze”)
3 miejsce: Zuzanna Kubas (świetlica środowiskowa „Kochanowskiego”)

Szkoła Podstawowa - Chłopcy
1 miejsce: Bartłomiej Iwaniec (świetlica środowiskowa „Zabełcze”)
2 miejsce: Grzegorz Twaróg (świetlica środowiskowa „Wojska Polskiego”)
3 miejsce: Mateusz Knapik (świetlica środowiskowa „Klub Kotłownia”)

Gimnazjum – Dziewczyny
1 miejsce: Natalia Polewska (świetlica środowiskowa „Piątkowa”)
2 miejsce: Beata Oleksyk (świetlica środowiskowa „Piątkowa”)
3 miejsce: Marcelina Jacak (świetlica środowiskowa „Zawada”)

Gimnazjum – Chłopcy
1 miejsce: Andrzej Siwek (świetlica środowiskowa „Kochanowskiego”)
2 miejsce: Kacper Kubas (świetlica środowiskowa „Kochanowskiego”)
3 miejsce: Przemysław Biernacki (świetlica środowiskowa „Kochanowskiego”).

Wysiłek sportowców został doceniony i na zakończenie otrzymali oni statuetki, medale, dyplomy i nagrody.