Skip to content

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza pisanka” uroczyste rozdanie nagród

W dniu 5 kwietnia 2016 roku w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA" oddział w Nowym Sączu odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu „Najpiękniejsza Pisanka”. Konkurs ten zorganizowany został przez Zespół Świetlic Środowiskowych oraz Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” oddział w Nowym Sączu.
Konkurs skierowany był do wychowanków Świetlic środowiskowych. Przedmiotem konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej nawiązującej do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych z Misterium Świąt Wielkanocnych. Celem konkursu było propagowanie folkloru i tradycji, pobudzenie inwencji twórczej i fantazji z zakresu wykonywania pisanek, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz integracja dzieci przez sztukę. Do siedziby Zespołu Świetlic Środowiskowych wpłynęło 100 prac indywidualnych. Wykonane prace zostały wystawione przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christian” podczas Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego 20 marca 2016 przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Prace oceniane były przez bezstronne jury, a miejsca przydzielono dzieciom według kategorii wiekowej. W wyborze oraz ocenie najlepszych prac uczestniczyli : instruktorzy z Pałacu Młodzieży Pani Elżbieta Barciszewska i Dorota Gwiżdż, przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia „CIVIUTAS CHRISTIANA” Marian Pażucha oraz Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych Aleksandra Ślusarek.
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez Zespól Świetlic Środowiskowych, Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA (dochód z kiermaszu wielkanocnego) , Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Sądeckie Wodociągi. Dodatkowo wszystkie osoby, które złożyły prace zostały zaproszone do kina. W uroczystym rozdaniu nagród uczestniczył Dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Pan Grzegorz Chochla, Dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych Aleksandra Ślusarek oraz wychowawcy wraz z wychowankami Świetlic Środowiskowych.

Komisja przyznała następujące nagrody:

W kategorii klas 0-III :
Miejsce I :
Amelia Górecka Świetlica Środowiskowa „Zawada”
Miejsce II:
Hanna Danek Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała”
Weronika Michalik Świetlica Środowiskowa „Barskie”
Miejsce III:
Małgorzata Gryzło Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała”
Wyróżnienie:
Natalia Twaróg Świetlica Środowiskowa „Wojska Polskiego”
Anastazja Mężyk Świetlica Środowiskowa „Barskie”

W kategorii klas IV-VI :
Miejsce I :
Bartłomiej Iwaniec Świetlica Środowiskowa „Zabełcze”
Sonia Worobiow Klub Kotłownia
Miejsce II:
Patryk Konar Świetlica Środowiskowa „Kaduk”
Miejsce III:
Karolina Warunek Świetlica Środowiskowa „Chruślice”
Wiktoria Skoczeń Świetlica Środowiskowa Zawada”
Wyróżnienie:
Julianna Bocheńska Świetlica Środowiskowa „Chruślice”
Rita Zwalińska Świetlica Środowiskowa „Szujskiego”
Natalia Marmol Świetlica Środowiskowa „Piątkowa”
Oliwa Aleksander Świetlica Środowiskowa „Zawada”
Aleksandra Obrzut Świetlica Środowiskowa „Zabełcze”

W kategorii gimnazjum:
Miejsce I :
Aleksandra Słaby Świetlica Środowiskowa „Piątkowa”
Miejsce II:
Karolina Witek Świetlica Środowiskowa „Zawada”
Miejsce III:
Natalia Nowińska Świetlica Środowiskowa „Gołąbkowice”
Wyróżnienie:
Jarosław Nowiński Świetlica Środowiskowa „Gołabkowice’

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!!