Już jutro t.j 20 października 2021 roku Nasz Wielki Dzień: Przegląd Talentów Zespołu Świetlic Środowiskowych!❤ Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów: Zosię Zarotyńską i Szymona Błachutę! ✊✊✊ W tym dniu świetlica zamknięta. Również wychowawczyni Naszej Świetlicy Pani Małgorzata Walczak-Klimek pojawi się na scenie. W jakim charakterze? 🤔To tajemnica☺ Zobaczycie sami. Zapraszamy!

Dnia 15-tego października 2021 roku w ramach warsztatów grupowych "Stredoreduktorzy" nasi wychowankowie poznali technikę skarpetowca-antystresowca. Każdy uczestnik zajęć miał możliwość "pocisnąć" stresowi przy pomocy własnoręcznego skarpetowego gniotka. Były rzuty do symbolicznego Stresoreduktora, a także dozwolony hałas. Bo tym sposobem redukujemy napięcia i nie rozładowujemy frustracji na innych.

Dnia 14-tego października w naszej placówce miały miejsce warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Wychowawczyni sięgnęła po takie techniki jak: Wstają Wszyscy Którzy..., Nie wiecie o mnie tego, że..., które zacieśniły więzi grupowe, usprawniły komunikację i zintegrowały grupę. Warsztaty nauczyły wychowanków sprawy z pozoru tylko prostej, a mianowicie mówienia o samym sobie. Pokazały także punkty Czytaj dalej... "Warsztaty socjoterapeutyczne w Biegonicach."

Dnia 13-tego października w naszej placówce miały miejsce warsztaty grupowe Stresoreduktorzy: detonacja-integracja. Uczestnicy zajęć zostali przez wychowawcę wyposażeni w narzędzie do redukcji napięć, jakim jest Mój Antystresowy Gest, stanowiący zlepek pantomimy, klaskanko-tupanki i... ryku. W ten sposób każdy wychowanek mógł uzewnętrznić siebie, zredukować napięcia i wkroczyć pozytywnie w kolejny dzień ☺

Współczesny świat jest dla młodego człowieka źródłem wielu stresów, dlatego też nasza placówka wychodzi naprzeciw dzisiejszym potrzebom dzieci i nastolatków. Wspólnie nauczymy się uzewnętrzniać emocje oraz w sposób bezpieczny detonować napięcia, a także odnosić się do innych z szacunkiem. Specjalnie z myślą o Was wychowawca świetlicy mgr Małgorzata Walczak-Klimek stworzyła autorską metodę warsztatów grupowych pod Czytaj dalej... "Zapraszamy na nowy cykl warsztatów!"

W związku z przypadającymi w październiku obchodami Dnia Bez Przemocy, w naszej placówce odbyły się warsztaty profilaktyczne, podczas których poruszyliśmy ten trudny, lecz ważny temat, jakim jest przemoc. Dzieci poznały nie tylko sposoby redukcji napięć, co jest niezmiernie istotne w procesie nieprzenoszenia złości na grunt agresji, ale wykonały pamiątkowy plakat-pakt, który przypieczętowany został odciskami ich Czytaj dalej... "Świetlica w Biegonicach strefą wolną od przemocy♥️"

Dnia 7-ego października w naszej placówce miały miejsce warsztaty z redukcji napięć: stresu, złości czy frustracji. Wychowankowie poznali prostą technikę szablonu wieloelementowego, po którą mogą zawsze sięgnąć w przypadku gorszego nastroju. Bo codzienny uśmiech na twarzy, to skarb!

Dnia 5-tego października w naszej placówce miały miejsce warsztaty z wykorzystaniem darów jesieni. Każde dziecko stworzyło unikatowego kasztaniaka i tym sposobem powstały ciekawe myszki, krówki czy ludziki. Był to nie tylko trening zmysłu artystycznego, ale przede wszystkim wyobraźni plastycznej i małej motoryki.