Wakacyjne turnusy dobiegły końca! Chcemy serdecznie podziękować za te dwa miesiące pełne uśmiechów, radości, zaangażowania, rozmów i gestów wdzięczności. Dziękujemy Wam, drodzy rodzice, że oddaliście wasze dzieci nam pod opiekę, a Wam nasi kochani podopieczni za każdą obecność i chęci uczestnictwa w naszych zajęciach! Bez Was nie ma Nas! Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję do Czytaj dalej... "Bezpieczne Wakacje w Akwarelce- podsumowanie"

Czwarty turnus dobiegł końca! A wraz z nim akcja Bezpieczne Wakacje. Mimo, że ostatni, to na pewno jego uczestnicy nie mogli narzekać na niedobór atrakcji. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!

Podczas trwania turnusu czwartego podopieczni świetlic mieli okazje uczestniczyć w dodatkowych atrakcjach, które przygotowaliśmy wspólnie z kadrą wychowawczą 6-1 Ośrodka Szkolenia i Wsparcia OHP w Nowym Sączu. Były to dwa dni pełne niezwykłych atrakcji!  Podczas pierwszego dnia naszych podopiecznych odwiedzili uczestnicy kształcący się na warsztatach fryzjerskich. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej pod okiem instruktora praktycznej nauki Czytaj dalej... "Współpraca z 6-1 Ośrodkiem Szkolenia i Wsparcia OHP w Nowym Sączu"

Turnus trzeci był zdecydowanie najbardziej kreatywny i pełny artystycznych wyzwań! A to wszystko za sprawą nowych uczestników, którzy chętnie angażowali się w nasze pomysły. Bardzo dziękujemy przecudownej grupie uczestników i uczestniczek tego turnusu!

Kolejne warsztaty fotograficzne pozwoliły nam zintegrować się lepiej i poznać z innej, kreatywnej strony. Poznaliśmy technikę malowania światłem. Jeszcze raz dziękujemy prowadzącym: pani Annie Smoter z Osiedlowego Domu Kultury przy ZAB-5 oraz panu Bogdanowi Kiwakowi.

Wychowankowie biorący udział w drugim turnusie Bezpiecznych Wakacji w Akwarelce mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Krakowa. Była ona bardzo udana dzięki Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS mogliśmy uczestniczyć w ciekawych atrakcjach: Pobyt na hali basenowej Parku wodnego w Krakowie Zajęcia dydaktyczne z wychowania normatywnego, przepisów prawa i bezpiecznego wypoczynku prowadzone przez funkcjonariuszy policji Czytaj dalej... "Akwarelka w Krakowie"

Uczestnicy turnusu drugiego mieli okazję wybrać się w odwiedziny do komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Uczestniczyliśmy w bardzo ważnych zajęciach dotyczących zachowań bezpiecznych. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady, tak aby wakacje minęły nam bezpiecznie. Poznaliśmy również charakter i specyfikę pracy strażników miejskich.

Turnus drugi minął nam zdecydowanie bardziej intensywnie niż ten pierwszy! Coś podejrzewamy, że to za sprawą nowej grupy uczestników, która okazała się bardziej energiczna i żywiołowa oraz niepokorna! Ale dzięki temu było bardzo ciekawie!

W  naszej świetlicy w zaaranżowanym studiu fotograficznym wychowankowie mieli możliwość spróbować swoich sił nie tylko jako modele i modelki, ale również jako fotografowie Warsztaty poprowadził pan Bogdan Kiwak oraz pani Anna Smoter. Dziękujemy bardzo! A oto efekty: