Co środę w naszej świetlicy odbywać się będą warsztaty „Czuję, więc jestem”w trakcie których, będziemy wspierać swój rozwój emocjonalny Dziś wykonaliśmy Pudełko Pozytywnych Wrażeń, które pomoże nam dostrzegać drobne dobre rzeczy dziejące się w naszym życiu. Umiejętność dostrzegania dobrych stron i pielęgnowania w sobie dobrych emocji można rozwijać. Wychowankowie biorąc udział w takim treningu pozytywności Czytaj dalej... "Pudełko Pozytywnych Wrażeń"

W dzień bezpiecznego komputera (12.10) podczas warsztatów profilaktycznych poruszaliśmy w grupie temat niebezpieczeństw wynikających z nadmiernego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych. Podczas dyskusji podopieczni Akwarelki zwrócili uwagę na to jak dużo czasu są online i jak automatyczne w ich życiu stało się korzystanie ze smartfonów i jakie inne czynności zaniedbują kosztem tego. Podczas zajęć Czytaj dalej... "Dzień Bezpiecznego Komputera"

Podopieczni akwarelki wraz z wychowawcami należą do miłośników zwierząt. Dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie wobec święta, które wypadało w poniedziałek. Światowy Dzień Zwierząt uczciliśmy poprzez zajęcia artystyczne i wspólną dyskusje w grupie związaną z naszymi pupilami czy najlepszymi wspomnieniami związanymi ze zwierzętami. Podopieczni wykonali piękny "mural" świetlicowy jak i tematyczne fotokolaże.  

Wakacyjne turnusy dobiegły końca! Chcemy serdecznie podziękować za te dwa miesiące pełne uśmiechów, radości, zaangażowania, rozmów i gestów wdzięczności. Dziękujemy Wam, drodzy rodzice, że oddaliście wasze dzieci nam pod opiekę, a Wam nasi kochani podopieczni za każdą obecność i chęci uczestnictwa w naszych zajęciach! Bez Was nie ma Nas! Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję do Czytaj dalej... "Bezpieczne Wakacje w Akwarelce- podsumowanie"

Czwarty turnus dobiegł końca! A wraz z nim akcja Bezpieczne Wakacje. Mimo, że ostatni, to na pewno jego uczestnicy nie mogli narzekać na niedobór atrakcji. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!

Podczas trwania turnusu czwartego podopieczni świetlic mieli okazje uczestniczyć w dodatkowych atrakcjach, które przygotowaliśmy wspólnie z kadrą wychowawczą 6-1 Ośrodka Szkolenia i Wsparcia OHP w Nowym Sączu. Były to dwa dni pełne niezwykłych atrakcji!  Podczas pierwszego dnia naszych podopiecznych odwiedzili uczestnicy kształcący się na warsztatach fryzjerskich. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej pod okiem instruktora praktycznej nauki Czytaj dalej... "Współpraca z 6-1 Ośrodkiem Szkolenia i Wsparcia OHP w Nowym Sączu"

Turnus trzeci był zdecydowanie najbardziej kreatywny i pełny artystycznych wyzwań! A to wszystko za sprawą nowych uczestników, którzy chętnie angażowali się w nasze pomysły. Bardzo dziękujemy przecudownej grupie uczestników i uczestniczek tego turnusu!

Kolejne warsztaty fotograficzne pozwoliły nam zintegrować się lepiej i poznać z innej, kreatywnej strony. Poznaliśmy technikę malowania światłem. Jeszcze raz dziękujemy prowadzącym: pani Annie Smoter z Osiedlowego Domu Kultury przy ZAB-5 oraz panu Bogdanowi Kiwakowi.

Wychowankowie biorący udział w drugim turnusie Bezpiecznych Wakacji w Akwarelce mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Krakowa. Była ona bardzo udana dzięki Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS mogliśmy uczestniczyć w ciekawych atrakcjach: Pobyt na hali basenowej Parku wodnego w Krakowie Zajęcia dydaktyczne z wychowania normatywnego, przepisów prawa i bezpiecznego wypoczynku prowadzone przez funkcjonariuszy policji Czytaj dalej... "Akwarelka w Krakowie"