W związku z korona wirusem Świetlica Środowiskowa "Helena" jest nieczynna do odwołania. Prosimy o zachowanie ostrożności i pozostanie w domu (na ile jest to możliwe). Pewnie wiele osób zastanawia się co zrobić z tym czasem, kiedy nie musimy iść do pracy, czy szkoły. Proponujemy, aby w tym trudnym okresie otworzyć i przeczytać te wszystkie książki, Czytaj dalej... "#Zostajewdomu"

Pomimo, że wakacje się skończyły. Nie ma już tak pięknej i słonecznej pogody za oknami i pora wracać do szkoły. Pozostały nam cudowne wspomnienia, które pozwolą wrócić do tych pięknych chwil jakie udało nam się przeżyć w te wakacje. 12 sierpnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muszyny-najpierw do Ogrodów Baśni i Legend, gdzie poznaliśmy ciekawe Czytaj dalej... "Podsumowanie wakacji przez Helenki"

Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej "Helena" bez wątpienia w ostatnim czasie się nie nudzili. W czwartek udaliśmy się do Rynku, aby zobaczyć występy grup młodzieży występujących podczas Święta Dzieci Gór. Oglądaliśmy występ grupy z Kościeliska "POLANY" oraz grupy z Tajwanu "THE FLYING FISH". Poznaliśmy ich tańce, piosenki regionalne dodatkowo dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o tych zespołach. Po Czytaj dalej... "Jak Helenki spędzają ostatnie dni lipca?"

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dla nas bardzo aktywnie, a wiadomo - tak rozpoczęty dzień musi być dobry! Braliśmy udział w zajęciach na korcie tenisowym. Na początku trener wytłumaczył nam podstawy gry, ponieważ jak wiadomo teoria to podstawa. Później każdy miał okazję wypróbować nowo nabytą wiedzę w praktyce. bardzo indywidualne podejście trenera oraz jego ogromna cierpliwość Czytaj dalej... "Sport to zdrowie, czyli Helenki na korcie tenisowym"