Skip to content

W naszych sercach – pączki i herbata :)

Miniony tydzień, możemy zdecydowanie uznać za udany pod każdym względem, zwłaszcza kulinarnym. W poniedziałek, rozmawialiśmy o sercu, znaczeniu faktycznym i symbolicznym. Chętne dzieciaki, miały okazję przygotować swoje ozdoby czy też kartki walentynkowe, które na drugi dzień zostały dostarczone adresatom, za pomocą szkolnej poczty walentynkowej.

We wtorek, Panie i jeden (niestety, tylko jeden ) Pan, dobrze się bawili na walentynkowym spotkaniu, zorganizowanym wspólnie w naszej świetlicy. Był słodki poczęstunek, przepiękne, przygotowane wcześniej przez panie walentynkowe, klimatyczne ozdoby, były wiersze i piosenki. Spotkanie to dowodzi, jak niedużo trzeba, żeby naprawdę dobrze się bawić - wystarczą chęci i dobre towarzystwo.

Środa przebiegła nam bardzo szybko - graliśmy w różne gry, no i czekaliśmy na czwartek - TŁUSTY CZWARTEK. Wyczekiwany dzień, nadszedł na szczęście dość szybko. Sprawnie uwinęliśmy się ze szkolnymi zadaniami, pouczyliśmy się trochę angielskiego za pomocą samodzielnie przygotowanych materiałów i zabraliśmy się za konsumpcję drożdżowych wspaniałości, nadzianych dżemem z róży. Kiedy zjedliśmy już swoje przydziałowe porcje, spotkała nas niespodzianka - Zarząd Osiedla Przydworcowe, zawitał w nasze progi i poczęstowani zostaliśmy... kolejnymi pączuszkami - dziękujemy bardzo 🙂

Jak chodzi o wspomnianą w tytule herbatę - nie, nie piliśmy jej. Zaparzyliśmy kilkanaście rodzajów herbaty i ziół aby za pomocą aromatycznych wywarów - malować obrazki. Było to dla nas zaskakujące doświadczenie, które pobudziło nasz apetyt na kolejne zajęcia z wykorzystaniem nieoczywistych materiałów.

Jak zawsze, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych aktywności.

Ułatwienia dostępu