Skip to content

W trosce o dobre samopoczucie dzieci.

Na początku ubiegłego tygodnia dostarczyliśmy sobie sporą dawkę dobrego humoru. Oprócz tradycyjnego opowiadania dowcipów, próbowaliśmy odpowiedzieć na zagadki nie najmądrzejsze, a także przypomnieliśmy sobie najzabawniejszych bohaterów filmowych. Chętne dzieci starały się rozśmieszyć innych mimiką i tańcem.  Takie zajęcia poprawiają ogólną atmosferę w grupie oraz pomagają się odprężyć po lekcjach.

Ważnym elementem minionego tygodnia były zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości. Niezwykle częstym zjawiskiem wśród dzieci jest niedowartościowanie i poczucie niezrozumienia. Wyraża się ono nierzadko w zachowaniach odbiegających od ogólnie przyjętych za właściwe. Zajęcia miały na celu podniesienie własnej samooceny, podkreślenie, że każdy z nas jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i tak samo ważny.

Końcówka tygodnia upłynęła głównie na zajęciach literacko - plastycznych związanych z Dniem Babci i Dniem Dziadka. Odczytaliśmy piękne wiersze dotyczące tematu, a także wykonaliśmy obrazy i laurki. Cieszy fakt, że część dzieci zechciała wspomnieć także o Babciach i Dziadkach, których już z nami nie ma. To było ważne aby wyrazić swoją wdzięczność dla nich.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszelkiej pomyślność!

Ułatwienia dostępu