Skip to content

Dzień Babci i Dziadka

W minionym tygodniu dzieci miały pełne ręce pracy. Wszystkie przeprowadzone zajęcia były w tematyce plastycznej. Tworzyliśmy maski karnawałowe, które zawisły na naszej gazetce. Natomiast w środę zajęcia przeprowadzone przez naszą praktykantkę-Panią Małgorzatę- były poświęcone pięknemu dniu Babci i Dziadka. Uwrażliwiliśmy wychowanków na temat osób starszych. Kim dla nas są, jak im pomagać i dlaczego. Kształtowaliśmy również w sercach naszych dzieci postawę opiekuńczą:miłość, szacunek oraz przywiązanie do dziadków. Każda chwila spędzona z kimś kogo kochamy jest wartościowa. Dlatego w ramach wdzięczności dla nich dzieci stworzyły flakoniki z gipsu, które ozdabiały według własnego upodobania.

W czwartek w dzień relaksu mogliśmy degustować się popcornem. Natomiast w kolejnym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek i baśni. Porozmawialiśmy czym one są, jakie mają znaczenie i co wnoszą w nasze życie. Ustaliliśmy, że każda z bajek posiada morał i przesłanie. Przez świat bajek możemy kształtować w dziecku prawidłowe postawy moralne oraz uczyć ich wyobraźni. Właśnie dlatego bazując na ich nieograniczonej kreatywności każde z nich mogło stworzyć swoją własną niepowtarzalną bajkę. ....

Dla uczczenia, że zima do nas wróciła oraz dla ćwiczenia naszej koordynacji wzrokowej wychowankowie stworzyli swoje kontrastowe prace z motywem zimy.

 

Ułatwienia dostępu