Skip to content

Ktoś z Was zjadł kiedyś biedronkę?!

Poniedziałkowy poranek zwykł wszystkim kojarzyć się z porannym pośpiechem. Chyba każdemu z naszych wychowanków zdarza się, iż braknie mu wtedy czasu na odżywcze, pełnowartościowe śniadanie i pochwyciwszy byle co, biegnie do szkoły. Jednakże w związku z profilaktyką koronawirusa i zaleceniem pozostania w ten poranek w domu, proponujemy Wam smaczną zabawę. Gotowi?

No pewnie! A skoro jesteśmy wyspani i nie spieszymy się do szkoły, warto rozpocząć należytym śniadankiem. Zachęćcie pozostałych członków rodziny do krzątania się wraz z Wami po kuchni albo (o ile samodzielnie posługujecie się nożem!!!) zróbcie smaczną niespodziankę dla mamy lub taty…

Naszą propozycją jest jadalna biedronka!!!!Do jej wykonania potrzebne będzie:

- pieczywo

- wędlina (podkład)

- sałata (trawa)

- pomidor (skrzydełka)

- czarne oliwki (kropeczki, źrenice)

- serek (gałki oczne)

Jeżeli zabraknie w Waszej lodówce jakiegoś produktu, śmiało zastąpcie go innym. Powyższa lista składników to tylko propozycja, wybierzcie te artykuły spożywcze, które lubicie. Śmiało możecie wykonać kanapkowe rybki, owieczki, zajączki, misie i kotki, posługując się tym, co macie w lodówce. Wszystko zależy od Was!

Uwagi!!!

Przed rozpoczęciem koniecznie umyjcie ręce i warzywa. Nigdy nie łączcie elementów za pomocą czegoś niejadalnego np. wykałaczką (to niebezpieczne!), gdyż ktoś mógłby je połknąć.

Polecamy także jadalne figurki z ugotowanych jajek. Ozdobione warzywami czy serkami, przemienią się w kurki albo myszki.

Smacznego!!!