Skip to content

Gołąbkowice zgłębiają tajniki warsztatu aktorskiego w MOK

Tak się świetnie złożyło, że dzień po dniu (wczoraj i dzisiaj - 13.08.19) mieliśmy możliwość zbliżyć się do zawodu aktora "od kuchni", a naszym mistrzem była Pani Ewa Janus, instruktor MOK. Wczoraj w zajęciach teatralnych uczestniczyły dzieci młodsze - dziś nasza "młodzieżówka" poznała tajniki techniczne sztuki aktorskiej w warsztatach pt. "Małe Formy sceniczne": m.in. techniki relaksacyjne, praca nad poprawną wymową i dykcją w oparciu o teksty klasyków polskiej literatury, panowanie nad własnym ciałem, postawą oraz jedna z najważniejszych w kwestii: zaufanie do aktorów - partnerów. Warsztaty przebiegały w sympatycznym, twórczym klimacie, gdyż Pani Ewa to świetny pedagog i artysta. To była cenna lekcja, z której z pewnością będziemy czerpać realizując świetlicowe zajęcia teatralne, odbywające się cyklicznie w naszej świetlicy w ramach zajęć stałych tematycznych.

Dziękujemy Pani Ewo...jutro znów się spotkamy - zaraziła nas Pani miłością do teatru:)