Skip to content

Wakacje!!

Tegoroczne wakacje zbliżają się do swojego półmetka. Dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej Zawada nie mogą narzekać na brak interesujących zajęć, które są organizowane są w ramach akcji Bezpieczne Wakacje.

W ciągu pierwszego miesiąca odbyły się m.in. wyjazdy:

 • na STRZELNICĘ LOK gdzie odbyły się  zajęcia sprawnościowe - strzelania i rzuty do celu lotkami i granatem.  Po zakończeniu wszystkich konkurencji, w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników odbywały się pojedynki strzeleckie.
  Na zakończenie najlepsi otrzymywali dyplomy i słodkie upominki.
 • WYCIECZKA do OŚRODKA HIPOTERAPII I JEŹDZIECTWA TARA w Kamionce Wielkiej – tam wychowankowie zdobywali pierwsze, podstawowe umiejętności jazdy konnej,  a także dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o konie. Po wrażeniach jeździeckich był czas na zajęcia plastyczne oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu.
 • KINO HELIOS ,, Agent kot’’ oraz ,,ToyStory 4''
 • WARSZTATY Z GARNCARSTWA W MIASTECZKU GALICYJSKIM - Podczas zajęć dzieci  zapoznali się z historią garncarstwa, wykonali samodzielnie anioły z gliny, które następnie własnoręcznie udekorowali, a po wypaleniu pięknie wymalowali. Warsztaty były fajną zabawą, a przed wszystkim  pokazały czar i piękno tego zanikającego rzemiosła.
 • BASEN w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu był to czas spędzony na świetnej zabawie dla wszystkich uczestników. Podczas pobytów na basenie dzieci korzystali ze zjeżdżalni, jacuzzi, biczy wodnych oraz z grzybka wodnego.
 • BAJKOLAND dla najmłodszych 🙂

 • WARSZTATY PLASTYKI UŻYTKOWEJ - DECOUPAGE w Miejskim Ośrodku Kultury -  Udział w zajęciach pokazało kreatywność dzieci, które własnoręcznie ozdabiały serca, bransoletki, podstawki, deseczki, świeczniki oraz inne drewniane formy. W przyjaznej atmosferze, łącząc dobrą zabawę powstały niepowtarzalne prace. Ozdobione przedmioty stanowić będą piękną pamiątkę lub uroczy prezent dla najbliższych. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • TEATR NOWY - Spektakl pt.: ,,Trzy Świnki’’ to powieść o trzech świnkach, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Tylko jedna z nich postanawia - zgodnie z radą Mamy wybudować dla siebie domek. Wkrótce pojawia się zły Wilk, który podstępem chce zjeść Świnki… Dzieci były zachwycone przedstawieniem.

 • FITNESS FOR LIVE  - ZUMBA – To zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach zajęcia Zumby. Połączenie wysokiej intensywności treningu tanecznego z ćwiczeniami fitness i  muzyką która zachęca do działania. Wszyscy wyszli zmęczeni ale szczęśliwi 🙂

 • Zajęcia plastyczne ,,Od Picassa do Opałki – w artystycznym zoo’’- warsztaty inspirowane malarstwem współczesnym w Miejskim Ośrodku Kultury Dzieci pracowały pod okiem Pań z MOKu, a tematem przewodnim był: ,,Od Picassa do Opałki – w artystycznym zoo’’. czyli twórczość Pabla Picassa. Po zapoznaniu się z życiorysem malarza dzieci oglądały  wybór portretów namalowanych przez Picassa, a następnie samodzielnie malowali farbami prace plastyczne.

 • Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”. Uczestnikami są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz górskich wszystkich kontynentów. Wychowankowie świetlicy wybrali się na prezentację, która odbyła się na Płycie Sądeckiego Rynku gdzie zaprezentowali się dwa zespoły: ,,Kaltersia'' / Tirana Albania oraz ,,Pnioki’’/ Sadek – Kostrza, Polska. Po wspaniałych występach wybraliśmy się na lody.

 • Grać w tenisa każdy może – szczególnie dziecko ! czyli  zajęcia tenisowe, w ramach których wychowankowie poprzez zabawę rozwijali swoją sprawność fizyczną i koordynację ruchową, a także zdobyły wiedzę na temat techniki gry w tenisa.
 • Wycieczka: WIŚNIOWY GAJ oraz ZAMEK W CZCHOWIE        
  Dzień w gospodarstwie sadowniczo – agroturystycznym ,,Wiśniowy Gaj’’ w Kobyłczynie obfitował w atrakcje:
  - plac zabaw z domkiem na drzewie, hamaki, huśtawki, piaskownica, boisko, zawody na piłkach
  - dzieci wzięły udział w programie edukacyjnym dotyczącym zbóż i chleba. Poznali rodzaje zbóż. Co z nich wytwarzamy, dla kogo są pożywieniem.
  - poczęstunek domowymi rogalikami i kompotem
  - atrakcją było pieczenie ziemniaków w ognisku, które bardzo smakowy wszystkim dzieciom oraz pieczone na ogniu kiełbaski.
  Z Wiśniowego Gaju udaliśmy się na Zamek w Czchowie, popularnie nazywany Basztą to malownicze ruiny na wzgórzu, zlokalizowane kilkaset metrów od Rynku Czchowskiego. Po zwiedzaniu ruin zamku i kupieniu pamiątek ruszyliśmy do domu. Była to wspaniała wycieczka, ale również lekcja historii.