Skip to content

II FAMILIADA SPORTOWA – „GOŁĄBKOWICE BOYS” – NAJLEPSI

Na koniec krótkiego podsumowania ferii – „wisienka na torcie”!

Wypada się pochwalić, że jedna z naszych trzech drużyn, biorąca udział w II Familiadzie Sportowej  rozgrywanej w hali MOSiR   - team „Gołąbkowice boys”, zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce!

Skład drużyny:

- Mikołaj Rączkowski – kapitan

- Jakub Rączkowski

- Olivier Wydrzyński

-  Szymon Grabowski

- Jakub Gawlikowski

- Kacper Gawlikowski

Brawo chłopcy! Wykazaliście się ogromną sprawnością fizyczną, zręcznością i sprytem oraz zgraniem. Bo siła tkwi w zespole!

Familiada, czyli zawody sportowo-rekreacyjne dla każdego, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka -  odbyły się w piątek 23 lutego, a więc były ukoronowaniem ferii.

Choć rywalizacja była zacięta, to jednak w duchu sportowego  fair play, dostarczyła uczestnikom i kibicom świetnej zabawy. Zawody składały się z bloków konkurencji sportowych dla zróżnicowanej grupy wiekowej - „całej rodziny”, pomyślanych w ten sposób, aby wszyscy mogli się wykazać w tym, w czym są najlepsi. Zawodnicy brali udział w konkurencjach takich jak „bieg kelnera”, „bieg po buty”, rzuty do celu piłką, slalom między tyczkami, kręgle, odbijanie piłeczki ping-pongowej, rzut lotką do koła, skoki przez szczeble drabiny leżącej na podłodze, rodzinny badminton i slalom z piłeczką na łyżce. Oczywiście wszystko na czas, który skwapliwie notowali druhowie i druhny z ZHP. W tym miejscy należy zaznaczyć, iż harcerze spisali się świetnie zarówno w rolach arbitrów, jak i animatorów zabaw. Wspomagali prowadzącą imprezę (z reszta bardzo sprawnie i z humorem) Panią Małgorzatę Stobierską. Reżyserem i pomysłodawcą Familiady był Mieczysław Filipczyk, a koordynatorem akcji z ramienia MOSiR był Antoni Rączkowski (Przewodniczący Zarządu osiedla „Gołąbkowice”).

Zabawa była znakomita, a drużyny rywalizowały o satysfakcję ze zwycięstwa, medal i bon na zakup sprzętu sportowego. Zwycięska drużyna otrzymała bon o wartości 400 złotych, a zajmujący pozostałe miejsca na podium – również bony, tylko o wartości adekwatnej do miejsca.

Uroczyście wręczony został również Puchar dla najstarszego uczestnika familiady, który wręczył Jan Duda, poseł na sejm RP. Najmłodszy uczestnik otrzymał puchar od Patryka Wichra -  radnego miasta.