Skip to content

Bella Italia !

W miniony czwartek, 28 września, wychowankowie świetlic środowiskowych uczestniczyli w "Dniu włoskim", imprezie zorganizowanej w ramach systemu motywacyjnego. Nie zabrakło również i przedstawicieli świetlicy środowiskowej "Poręba Mała"  🙂

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 10.00 w "Klubie Kotłownia". Na początek dzieci zakosztowały smaku włoskiej bagietki z prawdziwą włoską czekoladą. Po chwilowej uczcie dla podniebienia, wychowankowie zapoznali się z historią państwa włoskiego, poznali najsłynniejsze zabytki Italii, główne miasta oraz  masę ciekawostek, również sportowych.

Po wprowadzeniu we włoski klimat, utworzono grupy warsztatowe. Kazda z grup wzięła udział w warsztatach muzycznych, plastycznych (malowanie kubków i malowanie flagi) oraz w quizie sprawdzającym wiedzę na temat Włoch.

Po zakończeniu warszatów teoretycznych przyszła kolej nakolejne- praktyczne. Wychowankowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do restauracji Gondola. Na miejscu, pod okiem kucharza, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, gdzie daniem głównym była włoska pizza  🙂