Skip to content

ŚLADAMI ŚW. KINGI – WYCIECZKA DO STAREGO SĄCZA

20 maja 2017 roku (sobota), nasi wychowankowie w towarzystwie kolegów                 i koleżanek z innych świetlic środowiskowych, uczestniczyli w wycieczce do Starego Sącza. Naszym gospodarzem był ksiądz Marcina Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, który powitawszy nas serdecznie, zaprosił do wstąpienia w szeregi Starosądeckiej Akademii Świętości. Nasza historyczna i...duchowa przygoda rozpoczęła się projekcją filmu o św. Kindze, poczym wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta, którego istnienie i historyczne dzieje, nierozerwalnie związane są z życiem i działalnością Świętej Kingi. Wyjątkowość miasta, uświetnia fakt papieskiej wizyty św. Jana Pawła II w Starym Sączu, która miała miejsce 16.06.1999 roku, a także dokonanie przez Niego kanonizacji błogosławionej Kingi, dlatego naszą historyczną wędrówkę rozpoczęliśmy od podziwiania Ołtarza Papieskiego i Muzeum Jana Pawła II, następnie zaczerpnęliśmy cudowniej wody ze źródełka Św. Kingi i udaliśmy się w mury Klasztoru Sióstr Klarysek, Domu Świętej Kingi oraz Muzeum Regionalnego. Po obiedzie relaksowaliśmy się na placu zabaw i w cudownych nastrojach braliśmy udział             w animacjach (śpiew, taniec) prowadzonych przez „Anielskie Animatorki”, zakończonych wręczeniem świadectwa Starosądeckiej Akademii Świętości. Były zapewnienia dzieci, że od dziś, w swoim życiu, będą starały się kierować Dekalogiem Absolwenta, pamiątkowe zdjęcia i podpis na tablicy Absolwentów.

To była naprawdę udana i wartościowa wyprawa, warta wspomnień przez długi czas.

Dziękujemy serdecznie organizatorom: Pani Dyrektor Zespołu Świetlic Aleksandrze Ślusarek oraz Panu Mieczysławowi Kaczwińskiemu, Przewodniczącemu Zarządu osiedla „Szujskiego”, za jej zorganizowanie.